REEBOK BE MORE HUMAN TOUR 2015 – REPORT 1

Jak jsem vás informovala na Facebooku, i letos Reebok připravil akci Reebok Be More Human Tour s venkovní tělocvičnou, kde mimo jiné probíhají pravidelně i lekce jógy – a to zdarma a se skvělými instruktory.
Minulý rok jsem si akci moc užila, i když jsem kvůli dovolené mohla dorazit asi jen na 5 lekcí, ale všechny lekce mě nadchly, nejvíce asi Iyengar Yoga s Helenou Kubrychtovou Bártovou. Moc jsem doufala, že se bude tour opakovat i tento rok.

 Reebok yoga tour 3

Tour právě běží, od 28. května do 14. června můžete dorazit na cvičení po předchozím přihlášení na stránkách www.bemorehuman.cz, tělocvičnu najdete v Port62 v Modřanech, stejně jako minulý rok. Pak se akce přesouvá do Bratislavy.

První z lekcí, kterou jsem navštívila byla páteční Dynamická ranní Flow Yoga s Veronikou Carmanovou. Byla to moje první lekce po dlouhé době. Ačkoliv jsem v těhotensví cvičila, spoustu cviků jsem dělat nemohla a ke konci jsem se hodně šetřila, takže moje tělo už se těšilo na „pořádnou jógu“. A lekce rozhodně splnila očekávání. Začalo se v pomalém tempu a postupném procítění jednotlivých pozic rozšířeného súrja namaskár, kdy jsme pomalu probouzeli svá ztuhlá těla. Postupně lekce nabírala na intenzitě a dočkali jsme se i náročnějších pozic a jejich variant (vrána, kříž, balanční pozice ve stoji).

Reebok yoga tour 4 Reebok yoga tour 5

Lekce se mi líbila hlavně příjemnou a hravou návazností pozic, což naopak mohlo potrápit některé začátečníky. Ani já jsem se na konci šestinedělí nepouštěla do všech výzev naplno (ego stranou:), ze začátku mě táhl snad každý sval, ale na konci lekce už jsem se cítila pěkně protažená a uvolněná. Ellinka lekci prospala, tak jsem si pak mohla dát i zaslouženou kávu.

Reebok yoga tour 6

Další lekce Dynamické ranní Flow Yogy s Veronikou jsou 2. a 11. června, kdo máte možnost dorazit ve všední den ráno, určitě doporučuji!
Druhou lekci, kterou jsem absolvovala byla sobotní ranní Flavor Yoga s Katkou Mrugalovou. Tato lekce začala „pozváním k masajskému ohni“, kdy jsme se trochu netradičně uvolňovali a rozhýbávali v rytmu africké hudby. Celkově byla lekce laděná tak, abychom stáhli svoji pozornost k sobě a tak trochu zapomněli na svět kolem nás…což se mi povedlo a lekci jsem si užila. Jednodušší prvky na uvolnění střídaly výdrže ve středně náročných pozicích, takže i začátečníci by lekci mohli zvládnout a pokročilejší se nenudili. Mně se moc líbila hudba, chtěla bych jí mít doma!! Flavor Yoga proběhne do konce tour ještě 4x (10.,12. a 13.6.) celkem by mě zajímalo, jestli bude pokaždé laděná do jiného stylu, snad budu mít možnost ještě alespoň jedno zajít.

Reebok yoga tour 2 Reebok yoga tour 6

Po dvou lekcích v předchozích dnech jsem cítila každý sval ve svém těle a trochu jsem se přemlouvala k tomu, abych vstala brzy ráno i v neděli. Ale mé jógové já zvítězilo nad tím gaučovým, a to bylo dobře – čekala mě Gentle Flow Yoga, kterou vedl Zdeno Yogi. Toho už jsem zažila na Reebok tour minulý rok, tak jsem byla zvědavá, co si připraví letos. Jak název lekce napovídá, tohle cvičení bylo jak stvořené pro nedělní ráno. Příjemné pomalé rozcvičení, žádný spěch, jednodušší varianty. Na lekci bylo hodně začátečníků, takže se žádná velká akrobacie nekonala, Zdeno dbal na správné provedení pozic a přidával velké množství zábavných prvků, takže jsme si i trochu zablbnuli a celkem dost jsme se nasmáli. Moc příjemné cvičení na ráno.

Reebok yoga tour 7 Reebo yoga tour 8

Zdeno bohužel už další lekce do konce tour nemá, ale kdo jdete na Reebok Yoga Sensation, tak v rámci workshopu si s ním můžete zacvičit. Já jsem odcházela skvěle naladěná a to jsem měla ještě celou neděli před sebou.
Doufám, že i v dalším týdnu se na pár lekcí dostanu a pokud ano, můžete očekávat report! 😉
Byli jste letos na některé z lekcí Reebok tour? Nebo minulý rok? Kdo vás nadchl nejvíc? Popřípadě, chystáte se na některou z dalších lekcí? Třeba se tam potkáme!;)
Mějte se,
Vaše
markéta