Markéta

Mgr. Markéta Vintrová

Mgr. Markéta Mlejnková

Už v dětství jsem byla vedena ke sportu a záliba ke všem možným pohybovým aktivitám mi zůstala dodnes…a snad ještě dlouho zůstane. Mimo jógy mě aktuálně hodně baví běh, cyklistika, plavání, (beach)volejbal, bruslení a běžky. Nebráním se ale tomu zkoušet všechny možné jiné sporty!

Jsem absolventkou Fakulty tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově. K józe jsem přišla v mých 19 letech. Díky Daniele a Janovi Zawatským z benešovského klubu Padma jsem začala dělat první jógové (po)kroky a tušila jsem, že tahle láska mi na chvíli zůstane. Od roku 2005 jsem začala předcvičovat hatha jógu a dynamickou formu jógy v Benešově, pak jsem se přestěhovala do Prahy a začala cvičit i tady. Když otěhotněly mé dvě sestry, začala jsem uvažovat o kurzu gravid jógy, který jsem absolvovala v Power Yoga Akademie s.r.o. v roce 2013, abych s nimi mohla své první lekce konzultovat. Nejvíce jsem se ale naučila od svých klientek. V roce 2014 jsem se účastnila kurzu Jóga 50+ (taktéž v Power Yoga Akademie s.r.o.), protože mě zajímá možnost využití jógy pro „omlazení“ těla, kdy působením ásan dochází k ovlivňování hormonálního, trávicího a oběhového systému. V březnu 2014 jsem si udělala kurz Jógy pro děti, abych si zpestřila své lekce cvičením s dětmi předškolního věku a třeba se něco naučila i od nich!:)

_MG_9086

Od roku 2015 jsem sama maminkou a věnuji se převážně individuálním tréninkům, kde mohu pozorovat pokroky klientů a baví mě okamžitá zpětná vazba, komunikace a komplexnost tréninku. Občasně vedu studiové lekce v našem „domácím“ klubu FIT JÓGA Benešov, to je prostě má srdeční záležitost. Také mě baví natáčet jógová videa a postupně jsem tak vytvořila online kurzy pro těhotné, začátečníky i pokročilé…pro všechny, co už třeba také nejsou tak časově flexibilní, ale přesto chtějí pravidelně cvičit a mají rádi můj styl.

Sama se snažím neustále vzdělávat, účastním se jógových seminářů a  workshopů a rozšiřuji si obzory.

Jóga je mou největší zálibou! Díky různým stylům, které existují, se mám neustále co učit a vím, že ji může praktikovat úplně každý. Jóga mi pomáhá udržet se ve formě, vypadat dobře, ale hlavně se také skvěle cítit. Ve svém blogu, videokurzech nebo na svých hodinách se vám ráda budu věnovat a doufám, že s chutí objevíte kouzlo jógy a její účinky na svém těle (a duši).