Dej si záda do kupy

* Krátké lekce pro každý den * Maximálně efektivně *Detailní vedení

DZDK-promofoto1

„Konečně zdravá záda bez bolesti a krásné držení těla“

Tento balíček lekcí vznikl po 10-denním programu pro zdravá záda a zlepšení držení těla v listopadu 2021. Pro balíček jsem vytvořila 10 teoretických lekcí s tipy pro lepší držení těla na podložce i mimo ni (včetně dvou kratších lekcí na každodenní protažení) a 10 tréninkových lekcí pro posílení zad i hlubokého stabilizačního systému páteře a pro protažení páteře a přetížených oblastí. Procvičeno je tak vše, aby se všechny nerovnováhy postupně srovnaly a záda zůstala zdravá a bez bolesti.

DSC_0962

V čem jsou výhody těchto lekcí?

 • Můžeš se k lekcím kdykoliv vracet, platnost kurzu je neomezená (garance min. 3 roky).
 • Cvičení je krátké, ale přesto maximálně efektivní.
 • Na výběr jsou různá zaměření (oblasti páteře, posílení/protažení), ale i obecné lekce.
 • Praktické tréninky doplňují teoretická videa s tipy pro skvělé držení těla na podložce i mimo ni.
 • Začátečníci se rychle zorientují díky doplňkovým videím s nácviky pozic i dechu.
 • Vedení je pomalé a detailní. Klademe důraz na držení těla u každého cviku.
 • Učíme se vnímat své tělo a zapojené svaly na podložce i při každodenních činnostech.
 • A to za bezkonkurenční cenu.
 • Kurz obsahuje 10 zpevňovacích lekcí (v průměru každé 17,5 minuty), 2 kratší lekce pro každý den (12 a 9 minut), 8 teoretických videí s tipy pro lepší držení těla (v průměru každé 5,5 minuty). Celkem 235 minut – téměř 4 hodiny pro vaše zdravá záda. K tomu mnoho přípravných a doplňkových videí.
 • Žádné nudné sestavy, ale zajímavé cviky a kombinace, které tě budou bavit. 15-20 minut uteče jako nic! 🙂

DSC_0964

 

Proč je důležité pracovat na svém držení těla?

1)     Toužíte po plochém břichu? Dotazy, jak docílit plochého břicha, mi chodí pravidelně. A víte, co je pokaždé moje odpověď? Nejdříve si srovnejte držení těla, aby začaly pracovat hluboké stabilizační svaly. To je první krok k plochému břichu.

2)     Budete vypadat celkově lépe. Když se „srovnáte“ vyniknou klady vaší postavy – lepší tvar prsou, široká ramena, štíhlejší pas, dlouhá šíje, ale vypadáte i sebevědoměji a celkově tak nějak lépe.

3)     Zbavíte se bolestí. Většina bolestí vychází z našeho pohybového aparátu a většina z nich vzniká špatným držením těla – tedy přetěžováním určitých částí těla a ochabování jiných. Pokud budete dlouhodobě pracovat na zlepšení držení těla a kompenzaci, lze se bolestí zbavit nebo je aspoň zmírnit.

4)     Zbavíte se jiných problémů. Migrény, tinnitus, trávicí obtíže, oslabené pánevní dno a únik moči a mnoho dalších problémů, u kterých můžete hledat příčiny také ve špatném držení těla.

5)     Budete cítit více energie. Když srovnáte páteř, když se občas protáhnete a naučíte se vnímat své tělo, může vás až překvapit, jak se to podepíše na vaší náladě a energii.

 

Jaké lekce v kurzu najdeš?

 • 8 teoretických lekcí s tipy pro vylepšení držení těla
 • 3 lekce obecně zaměřené pro zdravá záda (protažení i mírné posílení)
 • 2 lekce na uvolnění hrudní a krční páteře
 • 1 lekce na uvolnění oblasti beder
 • 4 lekce zaměřené na posílení klíčových partií
 • 2 kratší lekce na každodenní protažení

 

Chceš ještě něco navíc?

+ 3 vysvětlující videa k technikám držení těla

+ 1 dechová technika

+ 7 videí k nácviku ásan

 

 

Co k lekcím z balíčku napsaly jeho uživatelky?

Petra: Ahoj Markéto. Cvičení bylo naprosto úžasný. Cvičila jsem ho večer i ráno před odchodem do práce. Trpím na bolesti v bederní části zad. Po deseti dnech cítím pozitivní změny, např. vždy když jsem si ráno oblékala silonky, musela jsem si sednout na postel a jak jsem zvedla nohu, bedra mi ztuhla a bolela. Teď ve stoje nazuju v pohodě jednu, druhou nohu a nic, žádná bolest. Zázrak. Taky v práci si dávám pozor na sezení u PC, a ono to fakt jde a je to lepší. Cítím v průběhu dne „příjemno“ v oblasti břicha a zad. Taky jsem pochopila, že když ležím na zádech, nemám tisknout vší silou bedra k podložce, ale musím „jen“ přitisknout žebra. To je pro mě prozření. A těch patnáct minut večer se dá, ale i ráno to jde (určitě pomohl posun času).

Michaela: Ahoj Markét, MOC MOC DÍKY za tuto skvělou výzvu. 🙂 Záda mě bolí často a pak i hlava a už jsem si skoro začínala myslet, že se toho nikdy nezbavím, ale díky této výzvě už vím, že to jde. Je to sice dřina se pořád hlídat, nehrbit, pořádně dýchat a každý den alespoň chvilku cvičit. Má to smysl, protože za celých 10 dní mě nebolela hlava a záda se dost umoudřila. Tvoje teoretická videa, i když některá mají jen pár minut, jsou velmi přínosná. Například, že je důležité uvolňovat v těle vzniklé napětí několikrát během dne a stačí opravdu pár nenápadných cviků a má to velký efekt. Takže všichni, co máte problémy se zády, tak tato výzva má smysl a i za 10 dní je cítit podle mých zkušeností velký rozdíl. Až bude balíček k zakoupení, tak si jej určitě pořídím a budu cvičit dál a třeba se těch svých problémů se zády úplně zbavím. 🙂 Zdravím všechny fitjogínky, které se výzvy účastnily, bylo to skvělé, s takovou podporou to jde skoro samo. :-)) Na případnou další jogovou výzvu se moc těším, protože s tebou Markét by bylo i obyčejné ležení na podložce super. Jsi plná energie, zábavná, usměvavá, hezky mluvíš, vysvětluješ, jsem moc ráda, že jsem členkou fitjogaklubu. :-))).

Lída: Ahoj naše milá Markétko! Děkuji za super výzvu zaměřenou na záda. Za prvé, jsem v posledních dvou týdnech neměla moc času cvičit, a tak mi max. 20 minuté lekce přišly neuvěřitelně vhod – a právě jsem si vyzkoušela, že i při hektičtějších dnech stačí poctivě každý den si udělat chvilku právě těch 20 minutek a stačí to, pro dobrý pocit z pohybu a ještě když se přitom zacvičí skvělé a cílené cviky na záda -IDEÁL. Za druhé, záda mě sice nebolí a díky pravidelnému cvičení tady s Tebou v klubu se lepší moje mobilita celkově, tak jsem si sama na sobě vyzkoušela, že každodenní cílené cvičení na záda je výrazně lepší den ze dne – po výzvě cítím záda ještě víc uvolněnější, vzpřímenější, krční páteř nikde ani trošku zatuhlá a prsní svaly čím dál víc protaženější, takže chodím rovnější víc něž kdy jindy. No a poslední věc, které jsem si všimla, jen to nechci zakřiknout, tak více jak 10 let mě trápí lehké pískání v uších, nic nepomáhá, a tak nějak jsem si na to zvykla, spíš to vnímám v klidu – večer, než usínám, no a musím přiznat, že pravidelným, možná nějakým cíleným cvikem je to lepší, večer, když zavnímám, tak už to není tak intenzivní, ten rozdíl k lepšímu je velký. Takže po této výzvě jsem se rozhodla, že do odvolání budu každý den těch 20 minut zádům věnovat a už z dálky vyhlížím balíček.

Jana: Ahoj všem! Tak je docvičeno… Anebo není, protože bez pokračování by to nemělo cenu. Takže si balíček určitě koupím, protože tyhle lekce opravdu fungují, cítím výrazné zlepšení a uvolnění celých zad. Musím říct, že jóga je sice skvělá sama o sobě, ale Markétčino vedení je opravdu k nezaplacení, pokud se v tom člověk úplně neorientuje, začíná nebo se jenom zastavil na místě a neví, jak dál. Je to zábava až závislost :), navíc velmi účinná a pozitivní. A také vnímám jako velký přínos celý klub, že v tom člověk není sám. Takže díky všem!

Stanislava: Tiez velmi pekne dakujem za vyzvu ;-). Clovek sa opät nieco viac o sebe naucil a cviku a variacii bolo velmi vela, takze kazdy si pride na chut a v pripade, ak mu nejaky cvik nevyhovuje uz z akehokolvek dovodu, ma z coho vyberat. Velmi si vazim kazdu odpoved na komentare a tesim sa, ked mozem byt clenkou takejto skupiny. Marketo, ste/si skvela, velmi obdivujem to pozitivne vyzarovanie, ktore citit z kazdeho videa a zaroven velku profesionalitu. Kazdy, ktory sa tejto vyzvy chce zucastnit, nemal by vahat. Zaciatocnikom by som odporucala si nastudovat spravne nastavenia a cviky, aby pri samotnom cviceni, nezaklanali hlavu na obrazovku kazdu chvilu 😀. Este raz velke DAKUJEM!

Zuzka: Milá Markét, také Ti děkuji za tuto výzvu. Všechny lekce byly velmi příjemné, a i když jsem většinou cvičila až večer, tak jsem se cítila krásně uvolněná a protažená. I když nemám zatím žádné problémy s páteří, tak i po těch 10 dnech pociťuji, že jsem rovnější, lépe sedím, a to třeba i v autě. Pokud budeš mít balíček k zakoupení, určitě si jej pořídím. U sebe jsem si upevnila, že mi takovéto kratší cvičení výborně sedí, neboť na toto si člověk najde vždy nějakou volnou chvilku.

Andrea: Milá Markétko, děkuji za Tvůj nápad :). I moje záda Ti děkují :). Za 10 dní cvičení je opravdu znát rozdíl. Je to nádhera :). Cítím se skvěle!!! Přes den se snažím pozorovat a dodržovat Tebou doporučované polohy při sezení nebo stání. Tvé rady byly naprosto úžasné!!!! Díky za vše :). Andrea

Barbora: Markétko, taky moc děkuji. Bylo to skvělé a vždy jsem se těšila, až si zase zacvičím. 🙂 Úplně je mi líto, že už tyto lekce končí. A to říkám já, která jsem na cvičení opravdu nikdy nebyla. Tato cvičení mi moc pomáhají.

Eva: :-))) Markéto, moc moc děkuji za tuhle sadu cvičení Dej si záda do kupy. Byť mě moje záda opravdu nebolí (aby taky, když cvičím pravidelně denně jógu jako ďas:-))) ) tak jsem odcvičila poctivě všech 10 lekcí. Některé i dvakrát za sebou a bavilo mě to festově. Je to krásné kreativní protažení, posílení, uvědomění si namáhaných partií, takže určitě doporučuji. Všem, koho záda bolí nebo je občas cítí, ale i těm ostatním, kteří mají to štěstí a nebolí je. Cvičit 15 -17 minut pro sebe denně nikoho moc nezdrží a benefit z toho je nepopsatelný. A navíc, ta vaše Chňapka je veliká šoumenka:-)))) a mít při tom cvičení čas, tak je veliký zážitek jí pozorovat. Takže za mě skvělý nápad a jak už jsem jednou někde napsala, jsem ráda, že jsem členkou fitjogaklubu a můžu s Tebou cvičit. Jen tak dál:-)))

Olga: Dej si záda do kupy: prevence civilizační choroby = vadného držení těla. Krátké vybrané cviky u stolu, u počítače jsou pro každého a jsou účinné. (Z nepřirozené pozice s hlavou dopředu a dolů den za dnem, následovala silná ostrá bolest a omezení pohyblivosti – důvod ke cvičení a protahování.)

Renča: Ahojda Markéto, moc děkuji za skvělé lekce na naše záda. Mám poměrně náročnou práci a tvoje lekce jsou pro mě úžasný relax.

Renča: Ahoj Markéto, tahle výzva byla něco úplně jiného, než co jsem doposud cvičila, ať už v klubu nebo mimo něj. Užila jsem si to a našla si kromě jednoho dne vždy chvíli na cvičení, což je pro mě skvělý přínos výzvy. Uvědomila jsem si spoustu míst na těle a svaly, které jsem netušila, že vůbec mám 🙂 A přesvědčila jsem se znovu o tom, že správné nastavení a pravidelný pohyb je základ všeho. Kdybych nebyla členkou klubu, uvítala bych do balíčku i nějaké video o fasciích, které s tímto tématem opravdu hodně souvisí. Určitě zakoupím balíček a budu chtít opakovat, chci si znovu vytvořit návyk a krásnou závislost, která při cvičení tvých lekcí vzniká:)

 

Fit jóga Markéta: Děkuji! Je mi ctí, že se mnou cvičí tak neskutečně úžasné ženy! 

 

Co budeš potřebovat?

 • Balíček je vhodný pro všechny – od začátečníků po pokročilé jogíny(stačí znát základní pozice a techniky – nácviková videa jsou součástí kurzu). Pokud máte nějaké zásadní zdravotní problémy, je nutné tomu cvičení přizpůsobit a cvičení konzultovat s ošetřujícím lékařem.
 • V  lekcích se ti budou hodit pomůcky(deka, jógové bločky, popruh/šátek/pásek).
 • K lekcím se můžeš připojit z jakéhokoliv počítače i chytrého telefonu (nutné připojení k internetu).
 • Ty si vyber čas, který ti vyhovuje. Je to úplně na tobě.
 • K balíčku získáš neomezený přístup (i k případným budoucím aktualizacím).

Pro koho kurz není vhodný?

 • Pokud máš specifické zdravotní problémy/zranění a preferuješ dohled instruktora na osobním tréninku.
 • Toto cvičení není vhodné pro těhotné, pro těhotné nabízím kurz Gravid jóga. Pro ženy krátce po porodu (s diastázou) je cvičení vhodné, pokud si umí některé cviky upravovat. Pro pochopení specifik cvičení po porodu, zpevnění a zmírnění diastázy je ideální kurz Jóga po porodu.
 • Pokud nemáš přístup na internet.
 • Pokud preferuješ cvičení mezi lidmi, nebo tě cvičení podle videí vůbec nebaví.

Online cvičení šetří tvůj čas a peníze, navíc se můžeš k jednotlivým lekcím opakovaně vracet.

Tak neváhej, objednej si balíček a můžeš začít cvičit třeba zítra!

 

Objednat balíček lekcí za 999 Kč