Gravid jóga

Gravid jóga je tělesné cvičení pro těhotné ženy vycházející z hatha jógy. Cvičení slouží zejména k protažení těla a posílení svalů, čímž přispívá ke správnému držení těla i v těhotenství a k prevenci bolesti zad. Správné dýchání a speciální jógové techniky naučí nastávající maminky ovládat svůj dech, což napomáhá zklidnění a přípravě k porodu. Relaxace během cvičení uvolní napětí a naučí klientky vnímat své tělo i miminko.

gravid jógaCvičení je vhodné pro ženy od 14.týdne těhotenství až do porodu, jejichž těhotenství probíhá bez komplikací. Je vhodné, před přihlášením do kurzu, konzultovat svůj stav a cvičení gravid jógy s ošetřujícím gynekologem.

Gravid jógu cvičím v Praze formou 4 týdenního kurzu v pilates studiu Deporta (www.deporta.cz). V kurzu se seznámíte s jednoduchými protahovacími a posilujícími cviky a variantami ásan (jógových pozic), v jejichž cvičení pak můžete pokračovat doma. V hodině je kladen důraz na individuální přístup ke každé klientce.

Pokud chcete začít (nebo pokračovat) s cvičením jógy v průběhu těhotenství,  další vhodnou možností je domluva na individuálních lekcích (více v sekce „Vaše osobní trenérka“).

Vzhledem k velkému zájmu klientek, které chtěly se cvičením pokračovat, jsem přichystala online kurz, kde si můžete zacvičit v klidu svého domova. K dispozici je 6 různých 25 minutových lekcí a další články popisující hlavní zásady cvičení v těhotenství. Kurz je vhodný i pro jogínky-začátečnice. Více v sekci online kurzy – Jóga pro těhotné.