Core je tvůj základ

* Krátké lekce pro každý den * Maximálně efektivně *Detailní vedení

Core-kolaz FJM

„Fungující, pevný a krásný střed těla jednoduše a hravě“

Tento balíček lekcí vznikl po 10-denním zpevňovacím programu v březnu 2022. Pro balíček jsem vytvořila 10 speciálních tréninkových lekcí pro správné zapojení a posílení hlubokého stabilizačního systému páteře. A to tak, aby se u lekcí postupně mírně zvyšovala náročnost, a i přes omezené možnosti cviků bylo cvičení pořád hravé a zábavné. Lekce jsou totiž krátké, abyste je mohli cvičit každodenně, opakovaně a brzy pocítili a viděli na svém těle výsledky.

Core trénink

V čem jsou výhody těchto lekcí?

 • Cvičení je krátké (15-21 minut), ale přesto maximálně efektivní.
 • Klidnější a jednodušší cviky najdete v prvních pěti lekcích, pak se začíná náročnost lekcí zvyšovat.
 • Každý trénink kombinuje práci s dechem, speciální cviky na zapojení svalů HSSP s možností si u cviků upravit náročnost a zefektivnit trénink pomůckami.
 • Praktické tréninky doplňují přípravná teoretická videa, kde si vysvětlíme proč a jak lekce cvičit, aby pro vás měly největší užitek.
 • Začátečníci se rychle zorientují díky doplňkovým videím s nácviky pozic i dechu.
 • Vedení je pomalé a detailní. Klademe důraz na držení těla a správný dech u každého cviku.
 • Můžeš se k lekcím kdykoliv vracet, platnost kurzu je neomezená (garance min. 3 roky).
 • A to za bezkonkurenční cenu.
 • Kurz obsahuje 10 speciálních tréninků (v průměru každé 18 minut), 3 přípravná videa a 16 nácvikových videí.
 • Žádné nudné sestavy, ale zajímavé cviky a kombinace, které vás budou bavit. 15-20 minut uteče jako nic a cvičit tyto lekce opakovaně bude radost! 🙂

DSC_0863

Proč je důležité naučit se správně zapojovat a posilovat svaly HSSP (hluboký stabilizační systém páteře)?

1)     Toužíte po plochém břichu? Za ploché břicho mohou dobře fungující a zpevněné svaly HSSP. Žádný složitý a fyzicky náročný trénink, žádné sklapovačky a planky. Ruku v ruce s tím jde práce na správném držení těla (např. s krátkými lekcemi programu Dej si záda do kupy).

2)    Zbavíte se některých bolestí. Bolesti zad (zejména v bederní oblasti) jsou často způsoby nesprávným fungováním středu těla. Kvůli oslabeným svalům HSSP mohou také trpět naše klouby nebo vnitřní orgány.

3)    Zbavíte se jiných problémů. Nesprávně fungující střed těla se projevuje i dalšími obtížemi – inkontinence, trávicí obtíže, problémy s početím, náročnější rekonvalescence po porodu nebo třeba „jen estetický“ problém vypouklého břicha. Správně fungující core je zásadní pro udržení a zlepšení fyzické výkonnosti.

 DSC_0889

Jaké lekce v kurzu najdeš?

 • 10 speciálních tréninků na posílení a správné zapojení svalů HSSP s postupně se zvyšující náročností
 • 3 přípravná videa k vysvětlení teorie a důležitosti přípravy pro efektivní trénink
 • 16 nácvikových videí k držení těla, správnému dechu a ásan využívaných v lekcích

 

Chci začít a objednat kurz!

 

Co o kurzu řekly jeho uživatelky (po 12-denní výzvě)?

Iva: Milá Markétko, děkuji za super výzvu, díky ní jsem nastartovala pravidelné posilování core. Balíček už jsem si koupila a jsem ráda, že nemusím přerušovat svůj dosavadní režim a mohu dále pokračovat. Už po těch 12 dnech mi přijde bříško zpevněnější a plošší. Cviky jsou zvládnutelné a opravdu efektivní. Pokračuji dál a těším se na dlouhodobější výsledky.

*

Zuzka: Milá Markét, také děkuji za úžasnou výzvu. I když pravidelně v klubu cvičím, tato výzva mě opět posunula o kousek dál, více vnímat své tělo, cítit se pevnější, a hlavně mi přinesla radost, že mohu opět prožít sérii lekcí spolu i s ostatními. I přes nachlazení a mnohdy nedostatek času bylo skvělé, že lekce nebyly časově dlouhé. Všechny lekce byly báječné, s krásnými kombinacemi cviků, moc mě bavily

*

Lída: Ahoj Markétko, celkově tvoje výzvy mám moc ráda, je to takové oživení tady v klubu, nová inspirace. Já se vždy snažím zacvičit aktuální lekci a pak po zbytek týdne si cvičím své oblíbené lekce buď z balíčků, kterém mám od Tebe, nebo z oblíbených lekcí, tak výzvy jsou super přínosné. Na core jsem se moc těšila, protože už vím právě z jednoho z Tvých balíčků, jak je core důležité, ale nikdy jsem se tak dlouho nezaměřila jen na core, spíš jsem cvičila na záda, protože můj dlouholetý problém je hrbení, zkrátka špatný postoj, který si musím neustále hlídat. Během výzvy po pravidelném a každodenním cvičení na core jsem brzy viděla pozitivní změny, břicho méně nafouknuté, takové celkově lehčí, změnilo tvar k lepšímu a v oblasti podbřišku jsem brzy cítila to zpevnění a nahmatám si tam svaly. A teď to nejzajímavější překvapení a zjištění mého těla – při každodenním cvičení core jsem zjistila, že tak nějak sama od sebe, aniž by se soustředila chodím krásně vzpřímená, záda se sami staví do té správné pozice, zkrátka když jdu, cítím to krásné držení těla, takže mě posílení core výrazně pomáhá ke správnému držení těla, daleko víc, než když se zaměřím jen na záda moc zajímavé!!! Balíček už mám objednaný a po mém zjištění kladného přínosu posilování core, budu pravidelně cvičit, protože mi to nejen pomůže mít hezčí bříško, ale hlavně mi to pomáhá „úplně samo“ na rovný postoj. Díky za tuhle moc přínosnou a zajímavou výzvu.

*

Eva: I já chválím, chválím a chválím tuhle výzvu na core! Taky jsem ji cvičila poctivě, denně a některé lekce i dvakrát. Taky pozoruji výsledky zlepšení HSS a změny na bříšku (i když předtím bylo bříško docela dobré). A hlavně, když cvičím něco jiného, lekci nebo jenom protažení, tak si UVĚDOMUJI core, líp si uvědomuji správné dýchání a nasměrování pozornosti k němu, a taky líp správné držení těla. Tohle všechno je pro mě novinka směrem k lepšímu, předtím jsem takto pozorná nebyla. Kurz jsem si právě teď koupila a mám v plánu ho čas od času praktikovat. A ještě dodatek, mě to tady v klubu moc baví! Baví mě lekce s Tebou, Markéto, a jsem ráda, že jsem na Tebe na youtube narazila. Už jinde nehledám, jsem tady fakt spokojená. Cvičení s Tebou je takové lidsky pohodové, protože jsi úžasná osobnost a prozařuje to z Tebe krásně přes ten monitor. Takže výsledek je, že mě/nás jóga s Tebou baví:-))) DĚKUJI :-))).

 *

Petra: Já na sobě cítím a vidím veliké pokroky, nejen fyzicky, ale i psychicky. Ono to jde vše ruku v ruce spolu. A taky, svaly se krásně rýsují, ikdyž bolí, ale co bolí, to sílí :). Cítím se jistější v balančních pozicích, ve stoji a hlubokém předklonu jsem níž, než na začátku teto výzvy, jestli to tak půjde dal, za chvíli nalepím břicho na stehna 🙂

 *

Petruna: ahoj holky ahoj Markét, v klubu jsem více jak pět let 🙂 to myslím mluví za vše tyto výzvy mě moc baví. Core balíček hodnotím jako jeden z nejpřínosnějších pro moji aktuální formu (neformu) :D.. nemám co vytknout.

*

Monika: Ahoj Marky, moc děkuji za skvělou výzvu, moc jsem si ji užila a musím říct, že jsem fakt cítila, že to břicho opravdu pracovalo a začalo se zpevňovat

*

Olga: Správným cvičením lze uvolnit, uvést do rovnováhy oslabené a zkrácené svaly. Lépe si uvědomuji oporu chodidel, dobrý stoj, chůzi.

Co budeš potřebovat?

 • Balíček je vhodný pro všechny – od začátečníků po pokročilé jogíny(stačí znát základní pozice a techniky – nácviková videa jsou součástí kurzu). Pokud máte nějaké zásadní zdravotní problémy, je nutné tomu cvičení přizpůsobit a cvičení konzultovat s ošetřujícím lékařem.
 • V lekcích se ti budou hodit pomůcky (overball, deka, jógové bločky – ale i bez pomůcek si můžeš zacvičit).
 • K lekcím se můžeš připojit z jakéhokoliv počítače i chytrého telefonu (nutné připojení k internetu).
 • Ty si vyber čas, který ti vyhovuje. Je to úplně na tobě.
 • K balíčku získáš neomezený přístup (i k případným budoucím aktualizacím).

Pro koho kurz není vhodný?

 • Pokud máš specifické zdravotní problémy/zranění a preferuješ dohled instruktora na osobním tréninku.
 • Toto cvičení není vhodné pro těhotné, pro těhotné nabízím kurz Gravid jóga. Pro ženy krátce po porodu (s diastázou) je cvičení vhodné, pokud si umí některé cviky upravovat. Pro pochopení specifik cvičení po porodu, zpevnění a zmírnění diastázy je ideální nejprve cvičit lekce podle kurzu Jóga po porodu.
 • Pokud nemáš přístup na internet.
 • Pokud preferuješ cvičení mezi lidmi, nebo tě cvičení podle videí vůbec nebaví.

Online cvičení šetří tvůj čas a peníze, navíc se můžeš k jednotlivým lekcím opakovaně vracet.

Tak neváhej, objednej si balíček a můžeš začít cvičit ještě dnes!

Objednat balíček lekcí za 999 Kč